verze pro slabozraké
textová verze
zvětšit písmo
Hledat

Úřední hodiny:
Po, St: 14.00 - 17.00
Pá: 09.00 - 10.00
Telefon: +420 724 186 254
e-mail: starosta@dlouhonovice.cz

Obecní úřad Dlouhoňovice
Hlavní 29
564 01 Dlouhoňovice
Telefon: +420 465 614 791
e-mail: urad@dlouhonovice.cz

Nacházíte se na stránce:Obec dlouhoňoviceSoučasnost

Současnost

Dlouhoňovice bezprostředně sousedí s městem Žamberk. V blízkosti vlakového nádraží, které bylo založené roku 1873 a stojí na katastrálním území obce Dlouhoňovice, vznikla zástavba, která plynule navazuje na katastr sousedního města. V roce 1969 byla obec integrována do Žamberka a v 80. letech do jejího života velmi necitlivě zasáhla výstavba velkokapacitní mlékárny a následně stavba tří panelových domů. Tím obec částečně ztratila svůj vesnický charakter. Po společenských změnách v roce 1989 obec obnovila svoji samostatnost. Dlouhoňovice se staly vyhledávaným místem pro sport a rekreaci. Okolí je vhodné pro pěší turistiku, cykloturistiku a z nedalekého sportovního letiště je možné spatřit široké okolí z ptačí perspektivy. V centru obce je postavena tělocvična, která slouží také pro pořádání plesů a tanečních zábav. 

Tělocvična je součástí většího stavebního celku, kde se nachází obchod s potravinami, restaurace a penzion. Dlouhoňovice disponují Skateparkem, fotbalovým a hokejovým hřištěm kde je v létě položen umělý povrch.V areálu je dětské hřiště a workautové posilovací prvky. V zimě je možné využít osvětlený lyžařský vlek vybavený systémem umělého zasněžování. V létě tento vlek může sloužit i travním lyžařům a jezdcům na horských koloběžkách. U nádraží ČD začíná naučná stezka v délce 4,2km která se skládá z kamenné stezky a naučné stezky s vyřezávanými zvířátky v životní velikosti, na trase je i výhledna na kterou se jde dolů po schodech. Cykloturisté projedou od Žamberka naší obcí do Písečné a odtud po cyklostezce na Šušek a Valdštejn kde se trasa dělí na směr Letohrad a nebo Ústí nad Orlicí.

Obec Dlouhoňovice se tak i díky snadné dopravní dostupnosti a blízkosti většího města stala ideálním místem pro trvalé bydlení či rekreaci.