verze pro slabozraké
textová verze
zvětšit písmo
Hledat

Úřední hodiny:
Po, St: 14.00 - 17.00
Pá: 09.00 - 10.00
Telefon: +420 724 186 254
e-mail: starosta@dlouhonovice.cz

Obecní úřad Dlouhoňovice
Hlavní 29
564 01 Dlouhoňovice
Telefon: +420 465 614 791
e-mail: urad@dlouhonovice.cz

SBÍRKA VÍČEK PRO MÍŠU BEDNÁŘE Z DOLNÍ DOBROUČE

Aktualita
18.12.2015

Pod patronátem spolku Floriánek je iniciována sbírka víček, a to pro devítiletého Míšu Bednáře z Dolní Dobrouče, který trpí Duchenneovou svalovou dystrofií (DMD).Výtěžek ze sbírky má Míšovi pomoci zajistit finanční prostředky potřebné na nákup rehabilitačních pomůcek a vitamínů, které jsou však dostupné pouze v zahraničí.

„Rád si hraji se svým starším bráškou a mladší sestřičkou, stavíme si z lega, kreslíme, občas jsme kuchaři, jindy prodavači či pošťáci… Jsem však více unavený než oni, dochází mi o mnoho dříve síly. Mám totiž DMD," píše Míša Bednář. Boj s Duchenneovou svalovou dystrofií rozhodně není lehký. Nemoc totiž postupně ochabuje kosterní svalstvo končetin a trupu.

Sbírají se čistá plastová víčka od lahví, kosmetických přípravků, rozpustné kávy, pivních sudů či mléčných výrobků, ale třeba i odměrky od kojenecké výživy. Pomoci můžete i plastovými krabičkami od žvýkaček, TicTaců apod.

Sběrné místo na víčka je vytvořeno v místní prodejně, v restauraci a v knihovně. Větší objem víček lze přinést paní Simoně Páchové, či v termínu veřejného zasedání obecního zastupitelstva do hasičárny. 

 

Více na www.misabednar.cz

Přílohy:
Míša Bednář.jpg
.jpg
41 kB
Zpět